strona główna

KLUBY


DYSKOTEKI


LOKALE


PUBYRozmiar: 1241 bajtów Rozmiar: 1175 bajtów Rozmiar: 1241 bajtów Rozmiar: 1241 bajtów Rozmiar: 1175 bajtów

w Toruniu:


ABSURD
Ul. Łazienna 19
Czynne: 14-24, pt.-sob.: 15-3
Ciekawostka etnograficzna: knajpka społemowska, a wystrój w klimacie a la Toullese Lautrec. Drinki w przystępnej cenie. Dużo młodych ludzi, Wizja Sport, gry zręcznościowe.

ART CAFE
ul. Szeroka 35
czynne: 16-24
Niebezpieczną zaletą tego lokalu jest obecność bankomatu tuż przy wejściu. Piwnica lekko sprofilowana pod względem artystycznym. Panują klimaty hiphopowe. Ogólne wrażenie: przyjemnie.

BIZON PUB
ul.Królowej Jadwigi 9
czynne:
W każdy weekend IMPREZKA. Promocje na piwo i codziennie dobre jedzenie.

CZARNA OBERŻA
ul.Rabiańska 9
czynne:13-24, pt., sob.: 13-1
Jeszcze jeden architektoniczny kontrapunkt wśród piwnic Starówki. Wnętrze lokalu to XIX-wieczny spichlerz. Jest bardzo przestronne i ciepłe w wystroju. Byt to pierwszy pub w Toruniu po upadku komuny. Można nieźle zjeść i niezgorzej poprzebierać w trunkach. Raczej ograniczona ekspansja ludzi z wypisaną na twarzy opieką rodzicielską, co jest zmorą wielu lokali Torunia.

DESPERADO
ul. Kopernika 25
czynne: 13-2
Wystrój jak z filmu Tarantino z Banderasem w roli głównej. Niech to jednak nie ewokuje określonych zachowań. Jeśli komuś się wydaje, że może szpetnie pokrzykiwać, to się myli. Wystrój nie ma tu nic wspólnego z wzorcem zachowań macho-analfabetów.

GALERIA MUZYCZNA "MIŚ"
ul. Ducha św. (obok "Milesa")
Czynne: 16-2
Jeśli wejdziesz sam(a) - no problem! Taniec pełni tu godową rolę, pod warunkiem że ma się ukończone 18 lat. O właściwy klimat dbają słynni rockowi fachowcy Jacek Bryndal i Piotr Wysocki. Staranna, kulturalna ochrona i dużo przestrzeni do rozwinięcia skrzydeł, ale spróbuj zrobić to w piątek lub w sobotę?! Wszystkie imprezy rozpoczynają się od 20.

GROTA
ul. Rynek Staromiejski 24
Czynne: 10 - 24 (w weekend dłużej)
Bardzo przyjemna piwnica, z eleganckim barem. Mnóstwo trunków do wyboru. Wydaje się nieco drożej niż w innych lokalach, ale nie katastroficznie. Warto jednak wyłożyć tę złotówkę więcej za przyjemność przebywania w tym miejscu. Przyjrzyjcie się stropowi, a zrozumiecie, skąd nazwa.

HARLEY CAFE
róg Rynku Staromiejskiego i Żeglarskiej tel. 056 622-25-28
Czynne: 10-24
Mekka miłośników motocykli, co nie oznacza dyskryminacji np. cyklistów, nawet jeśli nietaktownie udowadniają wyższość bionapędu nad dwusuwem. Wnętrze efektownie surowe (np. poszczególne boksy oddziela od siebie czarna krata). Klimat w sam raz dla duszy easy rider i buntowników bez powodu. Przy barze można obejrzeć ekspozycję tablic rejestracyjnych z USA. Ostro i dobrze grają i takoż po meksykańsku,, karmią, nie rujnując kieszeni.

JAZZGOOD
róg Rabiańskiej i Ducha św.
Czynne: 18-2
Zwróćcie uwagę na ten klub! Usłyszycie w nim niejeden przyzwoity koncert jazzowy; bo też jazz jest tu klimatem programowym dzięki właścicielowi z najpiękniejszą brodą w Toruniu i zniewalającym wyrazem oczu. Trafiają się też frywolne wieczory taneczne i jak bardzo chcesz, to puszczą ci "Do Ani" Kultu. Kulturalna ochrona, a barman nie odpuszcza roboty, nawet gdy pada na twarz.

KAFETERIA W DWORZE ARTUSA
Rynek Staromiejski
Czynne: 10-24
Niezwykłe wnętrze. Siedzi się na dziedzińcu Dworu Artusa pod szklanym dachem bardzo wysoko nad głową. Doskonale się tu myśli nad lekturą, roztrząsa kwestie ontologiczne albo słucha jazzu.

KAWIARNIA POD ATLANTAMI
ul. Ducha św. 3
Czynne: 10-22
Od lat nic się nie zmieniło. Na podłodze - dywan, na nim ciężkie, solidne krzesła albo miękkie kanapy. Na wprost wejścia - istne cudo: zabytkowy, inkrustowany, piec. Ciepło, kameralnie, secesyjnie, ot w sam raz na spotkanie z poważną narzeczoną. Można też zaprosić rodziców, aby pokazać, jakie to porządne miejsca się odwiedza w przerwie między zajęciami. Efekt gwarantowany, tym bardziej że i ciasto tu niezłe dają, i kawę porządnie zaparzą.

KREDENS
ul. Łazienna 3, tel. 056 663-40-01
Czynne:

http://www.kredenspub.pl

KRZYWA
ul. Pod Krzywa Wieżą 3
Czynne: 16 - do ostatniego klienta
Wyraźna odmiana wśród piwnicznych lokali Starówki. Rzeczywiście krzywa knajpa w legendarnej Krzywej Wieży. Wielką jej atrakcją jest zrekonstruowany pomost obronny doń przylegający, na którym można pić w ciepłe dni. Struktura organizacyjna i regulamin jak "Pod Aniołem", gdyż prowadzą ją ci sami ludzie.

LOKOMOTYWA
ul. Rabiańska 17
Planowany odjazd: 18, w dni deszczowe: 14; planowana wysiadka: 2
Kierownik pociągu Pacenty Wiosna Wniebowzięty zaprasza na jedyny w mieście orgazm maszynisty. Po tej diabelskiej miksturze wydaje się przeciągły gwizd, siada na prawdziwej ławce z wagonu kolejowego i jedzie się jak diabli! Można głośno robić tututu, tututu!!! Można przynieść własną muzykę!

MILES
ul. Ducha św. 8/10
Czynne 18-6
To logo z dżentelmenem dmącym w saks wisi nie od parady. Milesa Davisa (i nie tylko!) można tu słuchać i słuchać. Swego czasu w tej piwnicy mieściło się legendarne BWA, gdzie eksponowali się artyści. Dziś także bardzo chętnie zaglądają tam przedstawiciele środowisk twórczych. Lokal dla wszystkich ceniących dobrą zabawę, ciekawą atmosferę. Bar oferuje szeroką gamę drinków.
http://www.miles.mlodzi.pl

PAPAYA
ul. Rynek Staromiejski 33/34, tel. 056 621-14-55
Imprezy taneczne

PILON
Bulwar Filadelfijski
Czynne: od zmierzchu do zmierzchu
Knajpa pod mostem drogowym. Ostoja kultury punkowej, przyciągająca fanów z regionu. Grają młode, nieznane i niezmanierowane kapele. Charakterystyczny dym szczypie w oczy. Rodziców nie zapraszajcie, bo w młodości na pewno nie pluli na podłogę.

PIWIARNIA U SZWEJKA
ul. Rynek Staromiejski 36
Czynne: niedz.-czw.: 16-2, pt.-sob.: 18-5
Wystrojem przypomina piwiarnię z okresu międzywojennego. Nad głowami gości rozpościera się jeden z najstarszych stropów w mieście. Lokal reklamowany pocztą głosową toruńskich superblondyn: "Jejku, jejku, jestem w Szwejku".

PIWNICA POD ANIOŁEM
Rynek Staromiejski 1, tel. 056 658-54-82
Czynne: 10-1,pt.-sob.:10-4
Wstęp od 20. roku życia, nie obsługuje się gości w dresach. Jeśli nie ma koncertu, słucha się ambitnej muzyki mechanicznej. Piwnica prowadzi też własną galerię. Lokal ma ciekawy wystrój - z wszechobecnymi świecami, aniołami, latającymi skrzypcami. Wydzielone miejsce dla niepalących.

PUB JADWIGA
ul. Chełmińska 1
Czynne: 10-24
Swego czasu to był jeden z pierwszych lokali w Toruniu, gdzie na piwo można było przyjść z kobietą i bez broni. Od lat lubią tu wpadać aktorzy z Horzycy, a także panowie z elitarnego bractwa toruńskiej Konfraterni. Spotkacie wśród nich swoich profesorów, ale absolutnie nie próbujcie zawracać im głowy wpisem do indeksu! Nie przychodzą tu w ramach dyżuru!

RÓŻE I ZEN - Kafeteria
ul. Podmurna 18, tel. 056 621-05-21


STUDENCKI KLUB PRACY TWÓRCZEJ
OD NOWA

ul. Gagarina 37a, tel. 056 611-45-93
Czynne: 18-2
To jest wasze miejsce. Studenci pierwszego roku niech pamiętają, że bez niego życie studenckie będą wspominać jako pasmo egzaminów. Wystrój surowy, ale muzyka na żywo robi swoje. Zwłaszcza w jazzowe środy. Obsługą baru oraz współfinansowaniem klubu zajmuje się studencki Teatr Wiczy.
http://www.uni.torun.pl/~odnowa/index.php

TRATWA
ul. Flisacza
Czynne: od 12 do ostatniego klienta
Dawna "Flisacza", jeśli to, coś komuś jeszcze mówi. Położenie niby w centrum, ale już pachnie Wisłą. Dobrze się tu szepcze z ukochanym(ą). Bardzo wygodne fotele na parterze. Zniżki dla studentów na piwo z kija, dobre jedzenie.

UNDERGROUND Club
ul. Łazienna 9
Czynne: pt.-sob.: 20-05; śr.-czw.: 18-24
Klub dla osób o wybitnie innej orientacji ... seksualnej.
http://www.underground.torun.impakt.pl

ZEZOWATE SZCZĘŚCIE
ul. Ducha św. 5
Czynne: 16-24
Lokal, który dzięki pani Iwonie, szefowej tej przytulnej piwniczki, zawsze ochroni przed atakiem winter blues. Pani Iwona cierpliwie wysłucha, pocieszy dobrym słowem i zaparzy zieloną herbatę. Są też inne, wiadome napoje, nostalgiczna muzyka i można poznać prawdziwe aktorki. Na właścicieli grubych karków w krostach czekają nokturny Chopina.

____________________
* spis i opis większości klubów za: GAZETA WYBORCZA TORUŃ - BYDGOSZCZ 4. X. 2002

CENTRALPARK - niestety ZAMKNIĘTY
Szosa Bydgoska 3
Jedna z największych i najlepszych dyskotek w Polsce. Dużo miejsca, 4 bary, fachowa ochrona. Niezłe nagłośnienie, profesjonalne efekty świetlne i lasery tworzą szalony klimat sobotniej imprezy. Oprócz dyskotek organizowane są też koncerty - wystąpili m.in.: R'n'G, Dj Tonka, SCOOTER, ATB i najlepsi polscy artyści.

HIPNOZA
ul.Wysoka 2, tel. 662 59 00
Czynne: chyba cały tydzień
Klub muzyczny z futurystycznym wystrojem i profesjonalnym "osprzętem". Muzyka: house, techno, dance, r'n'b, soul.
http://www.hipnoza.torun.pl

LATINO Club
Gagarina 152, tel. 651 73 62
Czynne: chyba cały tydzień
Dyskoteka ze swoistym klimatem. Specjalną atrakcją są środowe wieczory SALSY.
http://www.salsa.w.pl

KOTŁOWNIA
Słowackiego 5/7, tel. 661 59 60
Czynne: chyba cały tydzień, od wieczora do rana
Typowa studencka dyskoteka - ciasno, głośno ale wesoło. Można potańczyć, popić i bawić się na konkursach. Gorąco polecam ten klub - tam poznałem moją ukochaną :).


To oczywiście nie wszystkie kluby i dyskoteki Torunia. Resztę dodam w miarę możliwości.

Ciekawy opis toruńskich lokali możesz też znaleźć na stronie: www.mlask.home.pl/

Kretyn Kretyn Kretyn